SysOps / DevOps Polska

SysOps / DevOps Polska MeetUp #25

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps / DevOps mamy przyjemność zaprosić na dwudziesty piąty MeetUp w Warszawie!

  • 18:00 Networking
  • 18:30 Prelekcja #1: "Apache Cassandra" Tomasz Łasica

Szansa na to, że w ciągu najbliższych kilku lat zetkniecie się z Apache Cassandra jest spora, bowiem to de facto standard w Enterprise dla baz NoSQL. Nie jest to specjalnie łatwa baza - bez znajomości kilku założeń architektonicznych życie z Cassandrą staje się nieznośne. Jednak ma spore możliwości, które najpewniej wprowadzą Cassandrę do większości systemów także w Polsce. Podczas prezentacji Tomek pokaże jak można postawić sobie klaster na laptopie i jak działa Cassandra, co w niej jest ciekawego i dlaczego staje się coraz popularniejsza. Opowie o podstawowych popełnianych błędach i niektórych problemach, z którym spotykają się użytkownicy.

Od 2 lat Tomek pracuje jako Software Engineer in Test w DataStax (to firma stojąca za tym, że Cassandra weszła na salony). Głównie zajmuje się integracją Apache Cassandra i Apache Solr, czyli dodaniem do Cassandry wyszukiwania pełnotekstowego. Kibicuje idei software craftsmanship.

  • 19:45 Prelekcja #2: "Analiza włamań na serwery klientów, ich strony - błędy w oprogramowaniu widziane od strony sysadmina" Kamil Porembiński

Ta prezentacja to przykłady włamań na serwery i aplikacje klientów. Jakie błędy popełniali programiści, co wrzucają użytkownicy na serwer i jak to widzą administratorzy od drugiej strony. Na podstawie swojego doświadczenia Kamil opowie o tego typu problemach, z jakimi spotkał się na przestrzeni 10 lat.

Kamil jest architektem systemowym, administratorem Linuxa, a czasem Windowsa. Lubi tematykę security. Obecnie jest właścicielem firmy http://thecamels.org, zajmującej się projektowaniem systemów o wysokiej dostępności. Zajmuje się skalowaniem dużych aplikacji internetowych, wspieraniem startupów w kwestiach serwerowych.

  • 21:00 Pizza!

Newsletter

Skontaktuj się ze mną

Chcesz ze mną porozmawiać?

Zostaw numer telefonu, oddzwonię:

Napisz do mnie

Mój adres email:

[email protected]