Łódź podwodna w Karlskrone

Łódź podwodna w Karlskrone

Prosto z malowniczej wyspy Christiansø ruszyliśmy do Szwecji do Karlskrone. Miasto położone jest na trzydziestu trzech wyspach archipelagu Blekinge, na skalistym wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Wśród tych wysp, pod wodą znajdują się łodzie podwodne...

Patrząc na mapę zobaczyłem sporo małych wysepek oraz płytkich miejsc. Wchodząc do portu będzie trzeba uważać na mielizny oraz ruch innych statków. Sporo kardynałek oraz pław pomaga w bezpiecznym wejściu do portu. Do portu podchodziliśmy na silniku, gdy nagle naszym oczom pojawiła się łódź podwodna.

Później zagadał do nas Coast Guard zadając standardowe pytania, po czym bezpiecznie zacumowaliśmy w porcie. Jacht został napełniony wodą i troszkę podładowany. Chcieliśmy zwiedzić muzeum "Marin Museum", ale było zamknięte dla turystów z racji odbywających się w nim uroczystości. Udało się za to zobaczyć jak buduje się łodzie z drewna w pobliskim warsztacie.

W Szwecji spędziliśmy tylko 3 godziny, gdyż zbliżał się czas powrotu do Polski a zostało nam jeszcze kawał drogi do przepłynięcia. Obierając kurs na Hel, ruszyliśmy w otwarte morze. Tym razem nie było już łodzi podwodnych.

Po dwóch dobach, dobiliśmy do polskiego wybrzeża na wysokości Rozewia. Płynące rybackie kutry z Władysławowa przywitały nas nad ranem. Na horyzoncie było widać migoczącą latarnię morską i plaże w Karwii.

Opływając mierzeję Helską, dotarliśmy do Gdyni, aby zatankować ropę. Kolejnym portem był Sopot, gdzie cumując przy molo udaliśmy się na małą imprezę. W końcu Internet wrócił po normalnych cenach ;-)

Newsletter

Dołącz do dyskusji

Zobacz podobne wpisy

Techklub Łódź

Techklub Łódź

Czym jest SEO? Jak dobrać słowa kluczowe, by nasza strona dobrze się spozycjonowała? A także – co zrobić by nasze działania w social mediach były skuteczne i bezpieczne?

Czytaj dalej
Kariera IT

KARIERA IT #Łódź

Prezentacje ofert zatrudnienia zostaną połączone z różnymi atrakcjami dla uczestników: prelekcjami merytorycznymi, pokazami nowinek technologicznych, konkursami z nagrodami.

Czytaj dalej
JUG Łódź

JUG Łódź

Prezentacja opowiada o 12 kluczowych zasadach budowania systemów oraz aplikacji wysokodostępnych (High availability). Kamil w swojej prelekcji poruszy takie tematy jak monitorowanie infrastruktury, skalowanie oraz zasada skalowania (pionowe/poziome), wykorzystanie technologii, backup, restore, testowanie oraz wybór rozwiązań.

Czytaj dalej

Skontaktuj się ze mną

Chcesz ze mną porozmawiać?

Zostaw numer telefonu, oddzwonię:

Napisz do mnie

Mój adres email:

[email protected]