Wypływamy z Gdańska na Morze Bałtyckie

Wypływamy z Gdańska na Morze Bałtyckie

A Internet to jest jakiś na tej łódce? - dręczyło mnie to pytanie aż do wypłynięcia na wody Morza Bałtyckiego. Jak się okazało większym zmartwieniem od braku Internetu były nagle pojawiające się łodzie podwodne. Ale o tym innym razem.

Rejs zaczynał się w Gdańsku. Po przybyciu do tego miasta pociągiem, wraz ze znajomymi udaliśmy się do mariny Twierdza Wisłoujście. Tam czekał na nas jacht Jeanneau Melody o wspaniałej nazwie "HAKUNA". Łódź zbudowana z kompozytów, mierzyła długość 10,60 metra i pomieściła 8 osób na swoim pokładzie.

Jacht na swoim wyposażeniu posiadał ploter wraz z systemem AIS, webasto, morskie WC, tratwę ratunkową, EPIRB (Emergency Position-Indicating Radio Beacon), radar UKF i radio. W lodówce zmieściło się sporo piwa, nalewek i coś do przekąszenia.

Początkowo mieliśmy płynąć w kierunku Visby, ale wiatry pognały nas do Allinge-Sandvig na Bornholmie. Dopłynięcie tam zajęło nam jakieś dwie doby. Po drodze spotykaliśmy duże drobnicowce. Miły dla oka był zachód słońca.

Newsletter

Dołącz do dyskusji

Zobacz podobne wpisy

Wypływamy z Aten na Morze Egejskie

Wypływamy z Aten na Morze Egejskie

Po dwóch rejsach, jednym na Morzu Bałtyckim a drugim na Morzu Adriatyckim, wybrałem się pożeglować po Morzu Egejskim. Grecja kusiła ciepłym i błękitnym morzem oraz wiatrami, które miały dać frajdę żeglarzom i chorobę morską nowicjuszom. Tym razem Jach "Alter Ego" (Gibsea 442), czekał na nas w Atenach.

Czytaj dalej
Wypływamy z Zadaru na Morze Adriatyckie

Wypływamy z Zadaru na Morze Adriatyckie

Nie mogłem uwierzyć kiedy po rejsie po Bałtyku pojawiła się opcja żeglowania po Adriatyku. Spróbowanie żeglugi po ciepłym morzu było naprawdę bardzo kusząca. Jacht "Mana" (Bavaria 37) a długości 11,1 metra czekał na nas w Zadarze.

Czytaj dalej
Morze Bałtyckie

A morze wiecznie szumi

Wyjazd nad Morze Bałtyckie w tym roku odbył się dość wcześnie, bo już pod koniec lutego, na konferencję Zimowisko Linuksowe 2014. Ale ponieważ nie samą konferencją człowiek żyje, ze znajomymi udaliśmy się na zwiedzanie wybrzeża.

Czytaj dalej

Skontaktuj się ze mną

Chcesz ze mną porozmawiać?

Zostaw numer telefonu, oddzwonię:

Napisz do mnie

Mój adres email:

[email protected]