Akwarium w Bergen

Akwarium w Bergen

Chodząc do ZOO w Łodzi, zawsze lubiłem wejść do budynku z akwariami. Odwiedzając ogród zoologiczny we Wrocławiu, również spędziłem przy rybkach wiele czasu. W Bergen też odwiedziłem akwarium. Jak dla mnie jest to jedno z piękniejszych jakie widziałem!

Znajduje się ono dość blisko centrum i rybiego targu. Latem kursuje prom między targiem rybnym a muzeum. W ponad 60 dużych i małych zbiornikach znajdziemy ogromną ilość zwierząt.

Zobaczyć tam można przede wszystkim foki oraz pingwiny. Te ostatnie zwierzęta zrobiły na mnie największe wrażenie. Można je oglądać ja powierzchni jak wysiadują jaja, czy śmiesznie tuptają po kamieniach, lub przez szybkę kiedy pływają.

Kilka razy w ciągu dnia odbywa się karmienie fok i pingwinów. Foki podczas karmienia dają popis akrobatyczny. Bawią się różnymi zabawkami, wyskakują spod wody i machają do publiczności na pożegnanie.

Poza fokami i pingwinami, możemy spotkać ryby tropikalne, węże, krokodyle. Sporo sekcji odnosi się do życia podwodnego i nawodnego Norwegii. Zobaczymy jak wyglądają pod wodą fiordy i jakie zwierzęta je zamieszkują.

Zwierzęta są różnorakie. Kolorowe i jednobarwne. Wystawa pokazuje różnorakość flory i fauny norweskich wód. Jest również sekcja tropikalna, gdzie znajdują się różnego rodzaju okazy krokodyli. Są duże i małe i jak dla mnie tylko wielkością się różnią między sobą.

Jedną z ciekawszych atrakcji, jest możliwość głaskania małych rybek, rozgwiazd, krabów, ukwiałów i innych małych zwierzątek. Baseny z wodą są oblegane przez małe dzieci, które głaszczą rybki oraz gąbki. Opiekunowie zwierząt, podają każdemu do potrzymania w rękach gąbki i inne zwierzęta.

Na mnie największe wrażenie robi wielki basen z ławicą śledzi. Ilość ryb, która pływa w ławicy jest przerażająca. Wygląda to bajecznie i niebiesko. Akwarium w Bergen jest jednym z tych miejsc jakie warto odwiedzić.

Newsletter

Dołącz do dyskusji

Zobacz podobne wpisy

Bergen

Weekend w Bergen

W ramach kolejnej taniej (65 zł w obie strony) podróży samolotem, wybrałem się do Norwegii do Bergen. Miasta, które nazywane jest bramą do fiordów, miastem gdzie przez większość dni w roku pada deszcz.

Czytaj dalej

Skontaktuj się ze mną

Chcesz ze mną porozmawiać?

Zostaw numer telefonu, oddzwonię:

Napisz do mnie

Mój adres email:

[email protected]