Anlage Mitte w nocy

Anlage Mitte w nocy

Stanowisko dowodzenia "Obszar Środek" (Anlage Mitte) zimą prezentuje się bardzo ładnie. Zasypany śniegiem bunkier jest prawie niewidoczny. Latem jest podobnie. Ukryty w środku lasu był idealnym schronieniem dla całego składu pociągu. A nocą? Nocą bez mocnych latarek praktycznie ciężko jest go odszukać.

Wycieczkę jak zawsze zaczynam od Zalewu Sulejowskiego. Nocne, sierpniowe niebo jest usiane gwiazdami. Jest to również okres kiedy na niebie można obserwować Perseidy. Dalej wyruszamy w stronę wioski Jeleń by dojechać aż pod sam schron kolejowy. W środku lasu jest naprawdę ciemno.

Schron kolejowy

Schron ma długość 354,90 metrów. Zbudowany z 2,5 metrowej grubości ścian z żelbetonu ma przekrój ostrołuku, którego podstawa mierzy 15 metrów. Wysokość bunkra mierzy 9 metrów co umożliwiało schowanie w nim całego składu pociągu.

Nocą jest tam naprawdę ciemno a bardzo nisko nad głowami latają nietoperze. Bunkier jest na tyle duży, że nie ma problemu aby wjechać do środka samochodem, wykręcić na samym końcu i bezpiecznie wyjechać.

W środku jest cicho. Słychać tylko szum powietrza wywołany przez latające nietoperze.

Newsletter

Dołącz do dyskusji

Zobacz podobne wpisy

Anlage Mitte wiecznie żywy

Anlage Mitte wiecznie żywy

Kompleks bunkrów Anlage Mitte (Stanowisko dowodzenia "Obszar Środek") jest chyba jednym z ciekawszych miejsc wypadowych poza Łódź. Opuszczony bunkier kolejowy o długości ponad 350 metrów, kusi wielu ludzi do zwiedzania jego wnętrza. Ostatnio stał się tak popularny, że w środku spotkałem 4 samochody.

Czytaj dalej

Skontaktuj się ze mną

Chcesz ze mną porozmawiać?

Zostaw numer telefonu, oddzwonię:

Napisz do mnie

Mój adres email:

[email protected]