Anlage Mitte wiecznie żywy

Anlage Mitte wiecznie żywy

Kompleks bunkrów Anlage Mitte (Stanowisko dowodzenia "Obszar Środek") jest chyba jednym z ciekawszych miejsc wypadowych poza Łódź. Opuszczony bunkier kolejowy o długości ponad 350 metrów, kusi wielu ludzi do zwiedzania jego wnętrza. Ostatnio stał się tak popularny, że w środku spotkałem 4 samochody.

Anlage Mitte

Jeżdżąc w to miejsce od kilku lat, można zaobserwować jak zmienia się środek bunkra. Pojawiają się nowe napisy na ścianach a nawet ładne i kolorowe graffiti. Jednak największy klimat możemy poczuć, kiedy pojawimy się tam w nocy.

Anlage-Mitte-2

Jeszcze pewnie nie raz tam pojadę.

Newsletter

Dołącz do dyskusji

Zobacz podobne wpisy

Morze Bałtyckie

A morze wiecznie szumi

Wyjazd nad Morze Bałtyckie w tym roku odbył się dość wcześnie, bo już pod koniec lutego, na konferencję Zimowisko Linuksowe 2014. Ale ponieważ nie samą konferencją człowiek żyje, ze znajomymi udaliśmy się na zwiedzanie wybrzeża.

Czytaj dalej
Anlage Mitte w nocy

Anlage Mitte w nocy

Stanowisko dowodzenia "Obszar Środek" (Anlage Mitte) zimą prezentuje się bardzo ładnie. Zasypany śniegiem bunkier jest prawie niewidoczny. Latem jest podobnie. Ukryty w środku lasu był idealnym schronieniem dla całego składu pociągu. A nocą? Nocą bez mocnych latarek praktycznie ciężko jest go odszukać.

Czytaj dalej

Skontaktuj się ze mną

Chcesz ze mną porozmawiać?

Zostaw numer telefonu, oddzwonię:

Napisz do mnie

Mój adres email:

[email protected]