Bieszczady - magiczne góry wolności

Bieszczady - magiczne góry wolności

Jednym z przepięknych miejsc w Polsce jakie koniecznie trzeba odwiedzić są Bieszczady. To coś znacznie więcej niż jedyny skrawek Karpat Wschodnich w Polsce. Największym skarbem Bieszczad są legendy i opowieści tworzone przez pokolenia wędrujących tutaj turystów.

Mimo, że nie przypominają one już tych sprzed ponad trzydziestu lat - zupełnie dzikich, tajemniczych i niedostępnych, nadal mają swoją moc. Czasem mówi się o nich "Góry bezludne" a legenda Bieszczad nadal trwa.

Jezioro Solińskie

Jezioro to nazywane jest bieszczadzkim morzem. Jest to świetne miejsce na wypoczynek i kąpiel w pięknym jeziorze. Otoczone wzgórzami słynie ze zmienności kierunków wiatru, co dla wielu żeglarzy jest nie lada frajdą.

Jednym z ciekawszych obiektów jest jednak zapora. Jest to największa tego typu budowla w Polsce. Mierzy ona 81,8 m wysokości i 664 m długości. Zaporę można oglądać również od środka. Przewodnik oprowadzi nas po ważniejszych elementach całej budowli.

Bieszczadzkie góry

Najpiękniej jest rano, kiedy lekki chłód czyni powietrze przejrzystym i zapewnia wspaniałą widoczność. Warto wstać jest zatem bardzo wcześnie i obejrzeć wschód słońca, kiedy jego tarcza wyłania się powoli zza wzgórza. Wschód słońca ze szczytu Tarnicy byłby zapewne jeszcze piękniejszy.

Kiedy już to zrobimy, czekają nas wspaniałe wędrówki po niezliczonych szlakach turystycznych. Nie są one tak zadeptane jak Tatry. Bieszczady są jednymi z najcenniejszych ostoi ssaków i ptaków drapieżnych w Europie. Można spotkać tutaj wilki, niedźwiedzie oraz sporo różnych gatunków ptaków.

Cisza, spokój, piękne krajobrazy – to wszystko znajdziemy w tym oddalonym zakątku Polski. Bieszczadzki krajobraz jest bardzo specyficzny i zróżnicowany, posiada wiele charakterystycznych elementów, które sprawiają, że ma swój urok i jest tak niepowtarzalny.

Kraina lasów

Oczywiście pięknym elementem regionu Bieszczad są także połoniny, lasy oraz szczyty, bez których Bieszczady przecież nie mogłyby istnieć. Spacer wśród zamglonego lasu dodaje uroku temu miejscu. Spacerując czuje się magię przyrody jaka nas otacza.

W lesie można znaleźć sporo dróg utworzonych przez maszyny, które wycinają drzewa i zawożą je do tartaku. Można też znaleźć w takich miejscach sporo schronisk.

Bieszczady - magiczne góry wolności. Polecam każdemu się tam wybrać.

Newsletter

Dołącz do dyskusji

Zobacz podobne wpisy

Zakopane

W góry by się szło!

Do Zakopanego przyjeżdżają wszyscy, którzy chcą poczuć kulturę góralską, regionalną kuchnię, gościnną i serdeczną atmosferę a przede wszystkim zobaczyć góry. Miasto ma swój niepowtarzalny klimat, który kojarzy się nam z Krupówkami. Mnie jednak kojarzy się z widokiem na góry, na Giewont.

Czytaj dalej

Skontaktuj się ze mną

Chcesz ze mną porozmawiać?

Zostaw numer telefonu, oddzwonię:

Napisz do mnie

Mój adres email:

[email protected]