Chorwacja 2014

Chorwacja 2014

Kiedy skończył się rejs po Bałtyku, pojawiła się prawie natychmiast okazja do pożeglowania w Chorwacji po Morzu Adriatyckim. Bardzo szybko zawiązała się ekipa, która ruszyła w kierunku Zadaru by tam osiedlić się na kilka dni na jachcie "Mana".

Razem godz.Żagle godz.Silnik godz.Postój godz.przebyto Mm
1602928.5110.5261.5

W trakcie rejsu udało nam się "zebrać" ponad 150 litrów wody w zęzie, wypić 110 litrów piwa, 20 litrów wina, 2 litry whisky oraz 1 litr rakiji. Odwiedziliśmy takie miejsca jak Skradin, Zadar, Rogoznica, Hvar, Trogir oraz Park Narodowy Krka oraz archipelag Kornati.

Chorwacja poczęstowała nas ośmiornicami, rekinem oraz przegrzebkami. Była też krewetka zwana Tadeuszem ;-)

Newsletter

Dołącz do dyskusji

Zobacz podobne wpisy

Zimowisko Linuksowe

Zimowisko Linuksowe 2014

Co roku, w okresie zimowym Trójmiejska Grupa Użytkowników Linuksa organizuje Zimowisko Linuksowe w Pucku. Uczestnikami mogą być członkowie TLUG-u, innych LUG-ów oraz inne osoby zainteresowane Linuksem. Tematyka wykładów Zimowiska jest bardzo szeroka: od sprzętu, poprzez systemy operacyjne, administrację, bezpieczeństwo czy programowanie.

Czytaj dalej
Chorwacja - zachód słońca

Chorwacja 2016

Po pierwszym samodzielnym rejsie w Chorwacji przyszedł czas na kolejny. Tym razem moja załoga była nastawiona bardziej na zwiedzanie miast, starówek oraz architektury Chorwacji niż pływanie. Za dom i transport służył nam jacht Bavaria 44 BT '02 - Cougar.

Czytaj dalej
Chorwacja 2015

Chorwacja 2015

Rok temu pływałem jako załogant w Chorwacji. W tym, już prowadziłem własny pierwszy rejs. Niesamowite uczucie móc poprowadzić jacht, zaplanować trasę, czy pierwszy raz stać na kotwicy. Siedzenie nad mapami, prognozą pogody oraz planowanie trasy jest wymagającym zajęciem, które daje dużo frajdy.

Czytaj dalej

Skontaktuj się ze mną

Chcesz ze mną porozmawiać?

Zostaw numer telefonu, oddzwonię:

Napisz do mnie

Mój adres email:

[email protected]