Park Narodowy Jezior Plitwickich

Park Narodowy Jezior Plitwickich

Wracając z rejsu po Adriatyku, nasza załoga pojechała do Parku Narodowego Jezior Plitwickich. W zeszłym roku zwiedzałem Park Narodowy Krka, który jest podobny do Jezior Plitwickich. Największą atrakcją jest 16 jezior krasowych połączonych ze sobą licznymi wodospadami. Szlaki w parku są bardzo dobrze oznaczone i skomunikowane.

Szlaki w parku są oznaczone różnymi kolorami w zależności od długości. Trasy możemy podzielić na takie po 1 - 2 godziny oraz 3 do nawet 5 godzin spacerowania. Pomiędzy ważniejszymi punktami widokowymi, znajdziemy połączenia za pomocą łodzi oraz samochodów elektrycznych, które przypominają kolejkę. Na miejscu możemy oglądać dużą ilość wodospadów, przepięknych jezior oraz bogatą faunę i florę.

Newsletter

Dołącz do dyskusji

Zobacz podobne wpisy

Park narodowy Kornati

Park narodowy Kornati

Kolejnym po Parku Narodowym Krka był Park Kornati. Archipelag ten składa się z około 147 wysp a jego nazwa pochodzi od jego największej wyspy Kornat nazywanej przez miejscowych Kurnat (stąd również Kurnati).

Czytaj dalej
Park Narodowy Krka

Park Narodowy Krka

Kolejnym portem do jakiego zawinęła "Mana" był Skradin. Jest to malutkie miasteczko położone nad rzeką Krka. Największą atrakcją w okolicy są wodospady na rzece, położone w Parku Narodowym Krka. Największy z wodospadów to Skradinski Buk.

Czytaj dalej

Skontaktuj się ze mną

Chcesz ze mną porozmawiać?

Zostaw numer telefonu, oddzwonię:

Napisz do mnie

Mój adres email:

[email protected]