Park Narodowy Krka

Park Narodowy Krka

Kolejnym portem do jakiego zawinęła "Mana" był Skradin. Jest to malutkie miasteczko położone nad rzeką Krka. Największą atrakcją w okolicy są wodospady na rzece, położone w Parku Narodowym Krka. Największy z wodospadów to Skradinski Buk.

Płynąc do Skradinu mija się miasto Šibenik. Z jachtu widać bardzo ładnie panoramę portu w mieście. Droga wije się pomiędzy skałami i skarpami, przy których można na chwilę zatrzymać łódź i ponurkować. Z racji ujścia rzeki Krka, woda staje się coraz bardziej słodsza.

Rzeka tworzy wodospady, kaskady oraz bystrzyny. W największym z wodospadów (Skradinski Buk) można się kąpać. W centralnej części parku znajduje się Jezioro Visovac. Na jego środku zbudowano klasztor Franciszkanów. W pozostałych częściach parku można obejrzeć młyny wodne z XiX wieku oraz pozostałości elektrowni wodnej, którą uruchomiono w 1985 roku.

Do parku można dostać się z miejscowości Skradin za pomocą kursujących co godzinę statków, które dowożą turystów w okolice kąpieliska przy wodospadzie. Park Narodowy Krka jest naprawdę godny odwiedzenia.

Newsletter

Dołącz do dyskusji

Zobacz podobne wpisy

Park Narodowy Jezior Plitwickich

Park Narodowy Jezior Plitwickich

Wracając z rejsu po Adriatyku, nasza załoga pojechała do Parku Narodowego Jezior Plitwickich. W zeszłym roku zwiedzałem Park Narodowy Krka, który jest podobny do Jezior Plitwickich. Największą atrakcją jest 16 jezior krasowych połączonych ze sobą licznymi wodospadami. Szlaki w parku są bardzo dobrze oznaczone i skomunikowane.

Czytaj dalej
Park narodowy Kornati

Park narodowy Kornati

Kolejnym po Parku Narodowym Krka był Park Kornati. Archipelag ten składa się z około 147 wysp a jego nazwa pochodzi od jego największej wyspy Kornat nazywanej przez miejscowych Kurnat (stąd również Kurnati).

Czytaj dalej
Koparka nakładowa K-46

Koparka nakładowa K-46

Odwiedzając Kopalnię Bełchatów, nie sposób nie zauważyć ogromnych maszyn jakie pracują w wyrobisku. Patrząc na ogrom samej kopalni można poczuć się jak karzeł, a co dopiero kiedy zobaczy się koparki większe od wieżowców oraz taśmociągi, które sięgają aż po horyzont.

Czytaj dalej

Skontaktuj się ze mną

Chcesz ze mną porozmawiać?

Zostaw numer telefonu, oddzwonię:

Napisz do mnie

Mój adres email:

[email protected]