STS Kapitan Borchardt

Rejs na Hanse Sail Rostock

Po udanych regatach The Tall Ships Races 2017, żaglowiec STS Kapitan Borchardt wypłynął w kierunku Rostocka na kolejny żeglarski festiwal Rostock Hanse Sail. Prawie 50 godzin żeglugi po Morzu Bałtyckim to idealny odpoczynek po ciepłej Chorwacji.

Kapitan Borchardt to trzymasztowy szkuner gaflowy. Zbudowany został w Holandii jako oceaniczny statek towarowy. Pływał pod takimi nazwami jak Nora, Harlingen, Mowe, Vader Gerrit, In Spe, Utskar i ostatnio Najaden. Od 9 października 2011 pływa pod polską banderą.

Od 06 sierpnia 2017 r. portem macierzystym jednostki został Szczecin, a uroczystość zmiany bandery nastąpiła w trakcie finału regat Tall Ship Races 2017 w Szczecinie.

Żaglowiec Kapitan Borchardt popłynął wraz ze stałą załogą (kapitan, bosman, mechanik i kuk oraz czterej oficerowie wachtowi) oraz grupką dzielnych sterników i żeglarzy na Hanse Sail. Rejs trwał 49 godzin.

Rostock Hanse Sail

Płynęliśmy w towarzystwie innych żaglowców oraz dużych statków pasażerskich. Na Morzu Bałtyckim spotkaliśmy Zawiszę Czarnego, Dar Młodzieży, Mir czy STS Kruzensztern.

Newsletter

Dołącz do dyskusji

Zobacz podobne wpisy

Ostatni rejs w Chorwacji w tym roku

Ostatni rejs w Chorwacji w tym roku

To już chyba ostatni rejs w tym roku. Czas zacząć szykować się na zimny grudniowy Bałtyk. Początek września rozpoczął się wielką burzą. Stanie w porcie i oglądanie błyskawic na morzu to naprawdę niesamowite przeżycie. Cumowanie w porcie przy bardzo silnym wietrze oraz kolejna burza na zakończenie sezonu. Tak można opisać wrześniowy rejs po Adriatyku.

Czytaj dalej
Morze Balearskie

Rejs po Morzu Balearskim

Niewielkim fragmentem Morza Śródziemnego jest Morze Balearskie, na którym znajdziemy wyspy takie jak Majorka, Minorka, Ibiza, Formentera, Cabrera wchodzące w skład archipelagu. Leżące w strefie klimatu śródziemnomorskiego Baleary ściągają do siebie bardzo wielu turystów oraz żeglarzy. Czas na kolejny rejs!

Czytaj dalej
Stara puściła mnie na rejs do Chorwacji

Stara puściła mnie na rejs do Chorwacji

Rok temu pojechałem do Chorwacji na żagle. Był to mój drugi w życiu rejs morski. Pierwszy odbyłem na Bałtyku i już wiedziałem, że lubię żeglarstwo morskie. Po zdaniu patentu na jachtowego sternika morskiego, przyszedł czas na zorganizowanie własnego, pierwszego rejsu. Wybór padł na Chorwację. Adriatyk to dość prosty akwen a do tego jest tam ciepło.

Czytaj dalej

Skontaktuj się ze mną

Chcesz ze mną porozmawiać?

Zostaw numer telefonu, oddzwonię:

Napisz do mnie

Mój adres email:

[email protected]