Morze Balearskie

Rejs po Morzu Balearskim

Niewielkim fragmentem Morza Śródziemnego jest Morze Balearskie, na którym znajdziemy wyspy takie jak Majorka, Minorka, Ibiza, Formentera, Cabrera wchodzące w skład archipelagu. Leżące w strefie klimatu śródziemnomorskiego Baleary ściągają do siebie bardzo wielu turystów oraz żeglarzy. Czas na kolejny rejs!

Rejs zaczyna się w porcie w Palmie na wyspie Majorka skąd ruszamy w nocny rejs w kierunku Ibizy do portu Santa Eulària des Riu. Ibiza nazywana Wyspą Pokoju lub Białą Wyspą znajduje się w centrum archipelagu. Przez wielu ludzi uznawana jest za najbardziej imprezowe miejsce na świecie. Życie na niej zaczyna się po godzinie 23, gdzie turyści oraz tubylcy bawią się w takich klubach jak Pacha, Space, Amnestia i Paradise.

Najpiękniejsze plaże

Formentera to czwarta co do wielkości wyspa Balearów. Słynie ona z przepięknych, piaszczystych plaż oraz dużej ilości turystów naturystów. Jedną z najdłuższych plaż (około 8km długości) jest plaża Platja/Playa Mitjorn. Na samej wyspie poza plażami znajdziemy słone jeziora oraz kąpiele błotne.

Woda jest tutaj przecudnie błękitna, piasek żółty i jest bardzo ciepło. Z jachtu zakotwiczonego do brzegu dopływaliśmy "bączkiem". Na samej plaży można zobaczyć wydzielone fragmenty lądu, które należą do rezerwatu. Znajdują się też gniazda, w których zwierzęta składają jaja.

Baleary to prawdziwy rajski zakątek znajdujący się kilkadziesiąt kilometrów od Hiszpanii. Miejsce to gwarantuje doskonały wypoczynek na rozgrzanych słońcem plażach, zapierające dech w piersiach jaskinie, malownicze górskie klasztory oraz urocze wioski w dolinach. Cudowne zachody słońca, ciepła woda oraz przepiękne plażę. Wybrzeże czasem bywa bardzo skaliste. Płynąć wzdłuż niego można podziwiać latarnie morskie oraz budynki mieszkańców jakie stoją na klifach.

Smocza jaskinia

Z Formentery popłynęliśmy w kierunku Cabrery a potem aż do Porto Cristo, które znajduje się na Majorce. Jedną z ciekawszych atrakcji w tym mieście jest Smocza jaskinia - Coves del Drach. Szczyci się ona jednym z największych podziemnych jezior na świecie, na którym odbywają się koncerty muzyki klasycznej.

W wielkiej sali nad jaskiniowym jeziorem Martel odbywają się koncerty. Zgaszone zostaje światło i wypływają 3 łódki delikatnie oświetlone, na której orkiestra gra muzykę klasyczną.

Mapa rejsu

Mapa rejsu po Morzu Balearskim

Newsletter

Dołącz do dyskusji

Zobacz podobne wpisy

Ostatni rejs w Chorwacji w tym roku

Ostatni rejs w Chorwacji w tym roku

To już chyba ostatni rejs w tym roku. Czas zacząć szykować się na zimny grudniowy Bałtyk. Początek września rozpoczął się wielką burzą. Stanie w porcie i oglądanie błyskawic na morzu to naprawdę niesamowite przeżycie. Cumowanie w porcie przy bardzo silnym wietrze oraz kolejna burza na zakończenie sezonu. Tak można opisać wrześniowy rejs po Adriatyku.

Czytaj dalej
STS Kapitan Borchardt

Rejs na Hanse Sail Rostock

Po udanych regatach The Tall Ships Races 2017, żaglowiec STS Kapitan Borchardt wypłynął w kierunku Rostocka na kolejny żeglarski festiwal Rostock Hanse Sail. Prawie 50 godzin żeglugi po Morzu Bałtyckim to idealny odpoczynek po ciepłej Chorwacji.

Czytaj dalej
Stara puściła mnie na rejs do Chorwacji

Stara puściła mnie na rejs do Chorwacji

Rok temu pojechałem do Chorwacji na żagle. Był to mój drugi w życiu rejs morski. Pierwszy odbyłem na Bałtyku i już wiedziałem, że lubię żeglarstwo morskie. Po zdaniu patentu na jachtowego sternika morskiego, przyszedł czas na zorganizowanie własnego, pierwszego rejsu. Wybór padł na Chorwację. Adriatyk to dość prosty akwen a do tego jest tam ciepło.

Czytaj dalej

Skontaktuj się ze mną

Chcesz ze mną porozmawiać?

Zostaw numer telefonu, oddzwonię:

Napisz do mnie

Mój adres email:

[email protected]