Sucha wyspa Hydra

Sucha wyspa Hydra

Wyspa Naksos kusi pięknymi klifami oraz górami z marmuru. Jednak najpiękniejszą wyspą jaką odwiedziłem była Hydra (gr. Υδρα Hydra). Należy ona do archipelagu Wysp Sarońskich. Charakterystyczną cechą Hydry jest fakt, że praktycznie nie ma na niej samochodów.

Niewiele dróg oraz ściśle przestrzegany zakaz używania pojazdów mechanicznych, w tym rowerów powoduje, że ludzie przemieszczają się za pomocą koni, mułów oraz osłów. Samochody są używane jedynie przez służby komunalne oraz karetki pogotowia.

Mimo, że na wyspie nie ma dużej ilości hoteli czy pensjonatów, sporo turystów przyjeżdża na Hydrę za pomocą promów ze stałego lądu. Hydra jest bardzo małą wyspą. Jest ona bardzo skalista i ma zaledwie 20 km długości i 3,5 szerokości. Największym jej szczytem jest Eros - 593 m. Brakuje na niej plaż, a zbocza są skaliste i opadają prosto do morza. W kamienistych zatoczkach zrobiono betonowe zejścia do wody.

Hydra nazywana jest suchą wyspą z racji chronicznego braku wody słodkiej. Dla zaspokojenia mieszkańców, woda dostarczana jest pływającymi cysternami z kontynentu.

Newsletter

Dołącz do dyskusji

Zobacz podobne wpisy

Marmurowa wyspa Naksos

Marmurowa wyspa Naksos

Kolejną wyspą po Milos, była największa wyspa w archipelagu Cyklad, czyli Naksos (gr. Νάξος). Wybrzeże po wschodniej stronie Náxos jest bardzo strome i klifowe w przeciwieństwie do zachodniego jej brzegu.

Czytaj dalej
Wyspa Milos a na niej Wenus

Wyspa Milos a na niej Wenus

Po awarii silnika z wyspy Serifos popłynęliśmy na Milos. Na wyspie w roku 1820 znaleziono posąg Afrodyty, który obecnie znany jest jako Wenus z Milo. Głównym portem jest Adamas, do którego się udaliśmy.

Czytaj dalej
Tajemnicza wyspa Bałtyku – Christiansø

Tajemnicza wyspa Bałtyku – Christiansø

Christiansø nie ma sobie równych... W odległości około 10 mil morskich od Bornholmu znajduje się mały archipelag Ertholmene. W jego skład wchodzi 6 wysepek: Christiansø, Frederiksø, østerskaer, Vesterskaer, Graesholm i Tat. Na dwóch pierwszych mieszkają ludzie a na pozostałych mewy.

Czytaj dalej

Skontaktuj się ze mną

Chcesz ze mną porozmawiać?

Zostaw numer telefonu, oddzwonię:

Napisz do mnie

Mój adres email:

[email protected]