Toruń - ósmy cud świata

Toruń - ósmy cud świata

Pierwszy raz do Torunia zawitałem, kiedy wracałem z Bergen. Znajoma z samolotu pokazała mi widok na starówkę, kiedy jechaliśmy samochodem. Z daleka miejsce to wyglądało przepięknie. Później odwiedziłem Toruń, aby sfotografować oświetlone miasto.

Most drogowy im. Józefa Piłsudskiego dumnie unosi się nad rzeką. Kiedy słońce chowa się za horyzontem, rozświetla się na niebiesko, dając ciekawy kontrast do pomarańczowych budynków starego miasta.

Po drugiej stronie mostu, na wiślanej wyspie, zwanej Kępą Bazarową, znajduje się platforma widokowa, z której roztacza się wspaniały widok na toruńską Starówkę. Jest to jedna z najpiękniejszych w Polsce panoram miasta. Nad murami miasta górują dachy oraz wieże kościołów, których nocna iluminacja daje wspaniały widok.

Kępa Bazarowa zwana czasem "Małpim Gajem" to także rezerwat przyrody, gdzie rośnie las lęgowy porośnięty monumentalnymi okazami topól i wierzb.

Newsletter

Dołącz do dyskusji

Zobacz podobne wpisy

Toruń to nie tylko pierniki

Toruń to nie tylko pierniki

Wiecznie zakochany we Wrocławiu, Spiżu, postanowiłem wybrać się do Torunia. Krótka przejażdżka pociągiem i już byłem na miejscu. Przytulny hotelik blisko rynku i pomnika osiołka.

Czytaj dalej

Skontaktuj się ze mną

Chcesz ze mną porozmawiać?

Zostaw numer telefonu, oddzwonię:

Napisz do mnie

Mój adres email:

[email protected]