Ulriken

Ulriken

Ulriken (po norwesku - syv fjell) to jedna z siedmiu najwyższych gór w okolicy Bergen. Szczyt jej znajduje się na wysokości 643 metrów nad poziomem morza. Na jej szczycie znajdziemy wieżę telewizyjną, restaurację oraz teleskop.

Ulriken

Dostępna jest trasa dla amatorów, która jest nieco dłuższa w porównaniu do tej dla pasjonatów wspinaczki. Natomiast jeśli mamy nadmiar pieniędzy, możemy wybrać wjazd na szczyt kolejką linową. Fajnie buja! Same szlaki mogą być bardzo trudne do pokonania, zwłaszcza jeżeli nie dopisuje nam pogoda. A w Bergen lubi padać!

Ulriken

Z samego szczytu, można zobaczyć całe miasto oraz fragment fiordu. Jest na co popatrzeć, zwłaszcza wieczorem, kiedy całe miasto jest rozświetlone. Sama wieża również jest ładnie podświetlana.

Z drugiej strony góry, możemy podziwiać resztę szczytów oraz małe drewniane (hytte) domki poustawiane gdzieś w oddali. Oczywiście narciarzy nie brakuje.

Ulriken jest jednym z tych miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić, będąc w Bergen. Góra króluje nad miastem i nie trudno jej nie zobaczyć.

Newsletter

Dołącz do dyskusji

Skontaktuj się ze mną

Chcesz ze mną porozmawiać?

Zostaw numer telefonu, oddzwonię:

Napisz do mnie

Mój adres email:

[email protected]