Zakopane

W góry by się szło!

Do Zakopanego przyjeżdżają wszyscy, którzy chcą poczuć kulturę góralską, regionalną kuchnię, gościnną i serdeczną atmosferę a przede wszystkim zobaczyć góry. Miasto ma swój niepowtarzalny klimat, który kojarzy się nam z Krupówkami. Mnie jednak kojarzy się z widokiem na góry, na Giewont.

Jednym z takich miejsc, które trzeba odwiedzić jest Gubałówka nazywana kiedyś Antgua. Na szczyt o wysokości 1126 można dostać się za pomocą kolejki linowej, lub busem z dworca autobusowego w Zakopanem. Polecam tę drugą opcję, gdyż po drodze możemy oglądać piękną panoramę Tatr i przejechać przez najwyżej położoną w Polsce wioskę - Ząb.

Kolejnym takim miejscem wartym zobaczenia jest Kasprowy Wierch oraz kolejki ludzi oczekujące na wjazd na sam szczyt wagonikiem zawieszonym na linach. Osoby, które nie lubią chodzić po górach niech uzbroją się w cierpliwość. Warto czekać by wjechać na sam szczyt.

Z tego miejsca można ruszyć dalej w góry w kierunku np. Świnicy. Widoki są nie do zapomnienia. Chmury są wręcz na wyciągnięcie ręki.

Wracając z gór możemy cieszyć się widokiem mrocznego nieba i wypatrywać Gwiazdki na niebie ;-)

Newsletter

Dołącz do dyskusji

Zobacz podobne wpisy

Bieszczady - magiczne góry wolności

Bieszczady - magiczne góry wolności

Jednym z przepięknych miejsc w Polsce jakie koniecznie trzeba odwiedzić są Bieszczady. To coś znacznie więcej niż jedyny skrawek Karpat Wschodnich w Polsce. Największym skarbem Bieszczad są legendy i opowieści tworzone przez pokolenia wędrujących tutaj turystów.

Czytaj dalej

Skontaktuj się ze mną

Chcesz ze mną porozmawiać?

Zostaw numer telefonu, oddzwonię:

Napisz do mnie

Mój adres email:

[email protected]