Wypływamy z Aten na Morze Egejskie

Wypływamy z Aten na Morze Egejskie

Po dwóch rejsach, jednym na Morzu Bałtyckim a drugim na Morzu Adriatyckim, wybrałem się pożeglować po Morzu Egejskim. Grecja kusiła ciepłym i błękitnym morzem oraz wiatrami, które miały dać frajdę żeglarzom i chorobę morską nowicjuszom. Tym razem Jach "Alter Ego" (Gibsea 442), czekał na nas w Atenach.

Podróż do Grecji była dość długa i prowadziła nas przez takie kraje jak Czechy, Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię. Ostatnie państwo bardzo mi się spodobało, zwłaszcza za sprawą mieszkańców, którzy sprzedawali własnej roboty bimber gdzieś przy drodze.

Jacht "Alter Ego" był do tej pory największym na jakim pływałem. Posiadał 4 kabiny dwu osobowe, dwie toalety, bimini oraz sprayhood. Silnik był po gruntownym remoncie i podobno miał nie sprawiać problemów. Podobno...

Łajba wyposażona była w autopilota, GPSa, ponton, roler foka i grota (działał fatalnie) oraz takie bajery jak telewizor z DVBT i lampki choinkowe w mesie.

Z Aten wypłynęliśmy z samego rana i udaliśmy się w kierunku Cyklad.

Newsletter

Dołącz do dyskusji

Zobacz podobne wpisy

Wypływamy z Zadaru na Morze Adriatyckie

Wypływamy z Zadaru na Morze Adriatyckie

Nie mogłem uwierzyć kiedy po rejsie po Bałtyku pojawiła się opcja żeglowania po Adriatyku. Spróbowanie żeglugi po ciepłym morzu było naprawdę bardzo kusząca. Jacht "Mana" (Bavaria 37) a długości 11,1 metra czekał na nas w Zadarze.

Czytaj dalej
Wypływamy z Gdańska na Morze Bałtyckie

Wypływamy z Gdańska na Morze Bałtyckie

A Internet to jest jakiś na tej łódce? - dręczyło mnie to pytanie aż do wypłynięcia na wody Morza Bałtyckiego. Jak się okazało większym zmartwieniem od braku Internetu były nagle pojawiające się łodzie podwodne. Ale o tym innym razem.

Czytaj dalej
Morze Bałtyckie

A morze wiecznie szumi

Wyjazd nad Morze Bałtyckie w tym roku odbył się dość wcześnie, bo już pod koniec lutego, na konferencję Zimowisko Linuksowe 2014. Ale ponieważ nie samą konferencją człowiek żyje, ze znajomymi udaliśmy się na zwiedzanie wybrzeża.

Czytaj dalej

Skontaktuj się ze mną

Chcesz ze mną porozmawiać?

Zostaw numer telefonu, oddzwonię:

Napisz do mnie

Mój adres email:

[email protected]