Wyspa Milos a na niej Wenus

Wyspa Milos a na niej Wenus

Po awarii silnika z wyspy Serifos popłynęliśmy na Milos. Na wyspie w roku 1820 znaleziono posąg Afrodyty, który obecnie znany jest jako Wenus z Milo. Głównym portem jest Adamas, do którego się udaliśmy.

W środku wyspy znajduje się malownicza zatoka Ormos Milou. Powstała ona na skutek wybuchu wulkanu. Port Adamas znajduje się właśnie w tej zatoce.

Jedną z większych atrakcji wyspy jest wioska Tripiti z piaszczystą plażą. Znajdziemy tam również katakumby oraz amfiteatr z okresu hellenistycznego.

Wyspa jest malownicza i warto wybrać się na spacer wkoło zatoki. Znajdziemy tam wiele ciekawych miejsc do zobaczenia.

Newsletter

Dołącz do dyskusji

Zobacz podobne wpisy

Sucha wyspa Hydra

Sucha wyspa Hydra

Wyspa Naksos kusi pięknymi klifami oraz górami z marmuru. Jednak najpiękniejszą wyspą jaką odwiedziłem była Hydra (gr. Υδρα Hydra). Należy ona do archipelagu Wysp Sarońskich. Charakterystyczną cechą Hydry jest fakt, że praktycznie nie ma na niej samochodów.

Czytaj dalej
Marmurowa wyspa Naksos

Marmurowa wyspa Naksos

Kolejną wyspą po Milos, była największa wyspa w archipelagu Cyklad, czyli Naksos (gr. Νάξος). Wybrzeże po wschodniej stronie Náxos jest bardzo strome i klifowe w przeciwieństwie do zachodniego jej brzegu.

Czytaj dalej
Tajemnicza wyspa Bałtyku – Christiansø

Tajemnicza wyspa Bałtyku – Christiansø

Christiansø nie ma sobie równych... W odległości około 10 mil morskich od Bornholmu znajduje się mały archipelag Ertholmene. W jego skład wchodzi 6 wysepek: Christiansø, Frederiksø, østerskaer, Vesterskaer, Graesholm i Tat. Na dwóch pierwszych mieszkają ludzie a na pozostałych mewy.

Czytaj dalej

Skontaktuj się ze mną

Chcesz ze mną porozmawiać?

Zostaw numer telefonu, oddzwonię:

Napisz do mnie

Mój adres email:

[email protected]