Łódź Kaliska Towarowa

Zapomniana stacja kolejowa

Dawno temu w Łodzi, a dokładniej to w roku 1902 zbudowano pewien dworzec kolejowy - Łódź Karolew. Obecnie jest to nieużywany rozjazd kolejowy Łódź Kaliska Towarowa. Po stacji kolejowej pozostał tylko niszczejący budynek. Stoi on przy ulicy Wróblewskiego 33, niecałe 200 metrów na północ od przejazdu kolejowego.

Idąc po brukowanej dróżce zza krzaków wyłania się nam piętrowy budynek z czerwonej cegły. Czas odcisnął na nim swoje piętno. Mimo, że kiedyś kilka rodzin wynajmowało tam mieszkania, dziś budynek stoi w opłakanym stanie.

PKP planowało nawet jego rozbiórkę, lecz budynek został wpisany na listę zabytków. Niestety zabytek ten powoli zaczyna znikać. Po peronach nie ma już właściwie śladu, a tory nawet nie pamiętają kiedy przejechał tamtędy jakiś pociąg.

Przez wiele lat budynek był rozkradany, stanowił schronienie dla bezdomnych oraz ludzi uciekających z domu. Zaliczył nawet pożar. Obecnie wszystkie wejścia są zamurowane. Jedynie wiatr wdziera się do środka przez powybijane szyby na piętrze.

Jaki los czeka ten zabytek? PKP nie stać na remont, a budynku nie wolno sprzedać. Chętnych na dzierżawę też nie ma.

Newsletter

Dołącz do dyskusji

Skontaktuj się ze mną

Chcesz ze mną porozmawiać?

Zostaw numer telefonu, oddzwonię:

Napisz do mnie

Mój adres email:

[email protected]