Dlaczego śpimy. Odkrywanie potęgi snu i marzeń sennych

Dlaczego śpimy - Matthew Walker

Jak bardzo ważny jest sens w życiu przedsiębiorcy i nie tylko? Jak na jakość snu wpływa kofeina oraz alkohol? Co dzieje się podczas fazy REM i jakie ona ma znaczenie? Jak bardzo sen pomaga w prowadzeniu własnego biznesu oraz zdrowego trybu życia?

Kup mnie i przeczytaj

Sen to jeden z najważniejszych i najmniej zbadanych aspektów życia. Niedosypianie, zarywanie nocy lub zbyt wczesne wstawanie, wpływa na nasze samopoczucie oraz długowieczność. Od niedawna nauka zna odpowiedzi na pytania "Dlaczego śpimy?" i jaką funkcję w życiu pełni sen.

Matthew Walker bada sen od ponad dwudziestu lat. Wyniki nie tylko swoich badań, przekazuje w tej książce. Dzięki niej nauczymy się jak zwiększyć efektywność i produktywność naszej pracy, lepiej spać i dlaczego kofeina tak bardzo negatywnie wpływa na nasze zdrowie.

Książka podzielona jest na cztery rozdziały. Pierwszy wyjaśnia czym jest sen, skąd wiemy, że spaliśmy, jak sen zmienia się w ciągu naszego życia oraz jak śpią różne ssaki. Drugi rozdział poświęcony jest wyjaśnieniu jakie znaczenie ma dla nas sen, co dzieje się w mózgu oraz ciele podczas snu. Trzeci rozdział to informacje związane z fazą REM i marzeniami sennymi. Ostatni, czwarty rozdział poświęcony jest użytkom oraz wypływowi społecznemu na sen.

Newsletter

Zobacz podobne artykuły

Dlaczego e-voting to nadal zły pomysł?

Dlaczego e-voting to nadal zły pomysł?

Frekwencja w wyborach parlamentarnych 2023 okazała się największą, bo aż 72,9% uprawnionych do głosowania oddało swój głos. W mediach pojawiły się od razu informacje, że większą frekwencję można uzyskać poprzez wprowadzenie powszechnych, elektronicznych form głosowania - głosowanie przez internet - e-voting. Czy to dobry pomysł?

Czytaj dalej

Jak mogę Ci pomóc?

Porozmawiajmy

niezobowiązująco o współpracy

Umów 15 minutową rozmowę

Napisz do mnie

Mój adres email:

hello@kamilporembinski.pl