Narkonomia - Tom Wainwright

Narkonomia - Tom Wainwright

Jedna z najlepszych książek o tematyce ekonomiczno-społecznej jaką udało mi się przeczytać. Tom Wainwright przedstawia naprawdę ciekawe zagadnienia związane z działaniem karteli narkotykowych oraz jak błędnie działają wszelakie służby antynarkotykowe. Opowiadane w niej historie są niesamowicie wciągające, logiczne i prezentują ciąg przyczynowo-skutkowy.

Wainwright skupia się przez większość książki na opisach działań narkotykowych gangów. Można mieć wrażenie, że jest to dobre #knowhow o prowadzeniu narkotykowego biznesu. Kolejne rozdziały podsuwają nam receptę na opisywane wcześniej działania.

Podobnym problemem zajęli się twórcy kanału Kurzgesagt – In a Nutshell.

O książce

Czego nauczyli się szefowie gangów narkotykowych, obserwując świat wielkiego biznesu?

Jakim cudem początkujący szef kartelu narkotykowego może odnieść sukces w nielegalnej branży o wartości 300 miliardów dolarów rocznie? Ucząc się od najlepszych. Od tworzenia wartości marki do spersonalizowanej obsługi klienta - ludzie tworzący organizacje przestępcze pilnie studiowali strategie i taktyki korporacji takich jak Walmart, McDonald`s i Coca-Cola. A co muszą zrobić rządzący, aby móc walczyć z tą plagą? Przestać wydawać co roku 100 miliardów dolarów na bezskuteczne działania i zrozumieć, że kartele narkotykowe działają jak znakomicie zorganizowane korporacje.

Tom Wainwright, redaktor `The Economist`, odkrywa tajniki najbardziej tajemniczej i brutalnej działalności - produkcji i handlu narkotykami. Droga wiedzie od pól koki w Andach, przez amerykańskie więzienia, sklepiki z marihuaną w Kolorado, aż do narkotykowych melin w najciemniejszych zakątkach internetu. Autor Narkonomii zapewnia świeże i innowacyjne spojrzenie na kwestię handlu narkotykami i 250 milionów ich konsumentów. Rozmawia z boliwijskim potentatem na rynku kokainy, z przywódcą gangu z Salwadoru, wytwórcą pigułek z Nowej Zelandii i uroczą meksykańską babunią, która przy smażeniu naleśników snuje plany morderstwa. Przepytuje prezydentów, policjantów i nastoletnich zabójców, aby zrozumieć, jak funkcjonują gangi narkotykowe, dlaczego ze sobą współpracują i co ma z tym wspólnego społeczna odpowiedzialność biznesu.

Kup mnie i przeczytaj

 

Newsletter

Dołącz do dyskusji

Skontaktuj się ze mną

Chcesz ze mną porozmawiać?

Zostaw numer telefonu, oddzwonię:

Napisz do mnie

Mój adres email:

[email protected]