Utracone Jachty - Paul Gelder

Utracone Jachty - Paul Gelder

Jeżeli lubisz oglądać filmy o katastrofach, to ta książka jest dla Ciebie. Nie musisz być żeglarzem, aby zrozumieć jak małe niedopatrzenia, rutyna, kończą się tragedią. Wiele z tych błędów można było w prosty sposób wyeliminować.

Pracując jako lider, kierownik w firmie czy będą po prostu majtkiem na statku, nauczyłem się zadawać pytania, jeżeli czegoś nie rozumiem. Pozwoliło mi to uniknąć wielu błędów, ucząc się od bardziej doświadczonych osób.

Lepszy wkurzony kapitan, niż martwa załoga.

Nie zawsze moje pytania były trafne i bardzo często wynikały one z lenistwa, to jednak pytając zawsze dostawałem wskazówkę jak rozwiązać dany problem, albo gdzie poszukać danego rozwiązania.

O książce

Zbiór wstrząsających historii dotyczących jachtów utraconych na morzu. Od tragicznego zatonięcia OUZO, który został rozjechany przez prom na kanale la Manche do relacji naocznego świadka z katastrofy HOOLOGAN V. Są tu opowieści o zderzeniach z niezidentyfikowanymi obiektami pływającymi, pożarach, eksplozjach, wyczerpaniu załogi, straszliwej pogodzie, błędach nawigacyjnych, wywrotkach i utratach masztów, wszystkim tym, co sprawia, że ciarki chodzą po plecach.

Książka ta z jednej strony trzyma czytelnika w napięciu, a z drugiej daje wgląd na strategie, które mogłyby okazać się ratunkiem dla kapitanów i załóg. To frapująca, prowokująca do przemyśleń lektura. Pierwsze wydanie ukazało się w Wielkiej Brytanii w roku 1985; od tamtej pory książka była wielokrotnie wznawiana, przeredagowywana, zmieniana i uzupełniana.

Kup mnie i przeczytaj

 

Newsletter

Dołącz do dyskusji

Skontaktuj się ze mną

Chcesz ze mną porozmawiać?

Zostaw numer telefonu, oddzwonię:

Napisz do mnie

Mój adres email:

[email protected]